Užívejte si pohody klimatizace nechte na nás !

Profesionální dodávka a servis klimatizací

Garantujeme profesionální dodávku klimatizačních jednotek na klíč včetně záručního a pozáručního servisu. Zajímá vás, jak probíhá realizace zakázky od naší společnosti?

Nejprve prohlédneme a zaměříme místo instalace klimatizace, následně vypracujeme cenovou nabídku, potom realizujeme montáž klimatizačního zařízení a uvedeme jej do provozu. Na závěr provedeme odzkoušení dodané klimatizace a zaškolíme obsluhu.

Dodáváme a montujeme značky: TOSHIBA, FUJITSU, MITSUBISHI ELECTRIC, TOTALINE, DAIKIN, PANASONIC, SINCLAIR, ARTEL a další !

 • pro průmysl i privát
 • chlazení a topení
 • odvlhčování a čištění vzduchu s elektrostatickým nebo plazmovým filtrem
 • horizontální i vertikální proud vzduchu (včetně funkce swing – plynulý pohyb lamel)
 • automatický režim (chlazení či topení podle aktuální teploty v místnosti)
 • časovač (vypnutí a zapnutí)
 • tichý provoz
 • příjemné klima v místnosti
 • ekonomicky výhodné řešení
 • designově příjemné
 • regulace vlhkosti vzduchu a vysoušení
 • čištění vzduchu
 • tichý provoz
 • drobný stavební zásah

Maximálně ekologické a ekonomické řešení !

Technologie Inverter

Moderní klimatizace jsou vybaveny technologií Inverter. Ta umožňuje plynule řídit výkon systému podle aktuálního zatížení a díky tomu významně šetří elektřinu. Tyto klimatizace běžně dosahují energetické třídy A. Modely vybavené režimem topení lze nazvat tepelným čerpadlem systému vzduch. Série Toshiba Super Daiseikai nabízí topný faktor až 5,1. Naše firma dodává i tepelná čerpadla systému vzduch – voda a země – voda.

Klimatizace bez venkovní jednotky

Většina modelů klimatizace je dvoudílná, skládá se z vnitřní a vnější jednotky. Obě jednotky jsou propojeny potrubím s chladivem a elektrickým komunikačním vedením. Toto propojovací vedení je v interiéru vedeno pod omítkou nebo v instalačních lištách. Klimatizace Artel Diva či Artel Doppio jsou bez venkovní jednotky, žádné lišty nebo propojovací potrubí.

Žádný venkovní zásah do stavby? I tak to jde !

N

Mějte ochlazení vždy u sebe !

Mobilní klimatizační jednotky

Samozřejmě nabízíme také mobilní klimatizace, ale pro jejich specifické vlastnosti (nízká účinnost, vysoká hlučnost, nutnost řešení odtahu odpadního vzduchu) je doporučujeme používat jen tam, kde nelze umístit klasickou jednotku. Kontaktujte nás a společně vybereme nejvhodnější klimatizaci podle vašich požadavků.

Klimatizační jednotky dodáváme v těchto provedeních

 • nástěnné jednoduché (1 vnitřní jednotka na 1 venkovní)
 • nástěnné multi (1 – 4 vnitřní jednotky na 1 venkovní)
 • podstropně – parapetní
 • kazetové (pro montáž do podhledových stropů rastru 60×60 a 90×90)
 • okenní (jednotka pro montáž do okenního otvoru)
 • potrubní (pro instalaci do vzduchotechnického rozvodu)
e

Každý si vybere !

g

Optimální vlastnosti a parametry doporučíme podle Vašich potřeb !

Parametry, funkce a vlastnosti klimatizací

 • chlazení
 • topení
 • odvlhčování (regulace vlhkosti vzduchu a vysoušení)
 • čištění vzduchu s elektrostatickým nebo plazmovým filtrem
 • horizontální i vertikální proud vzduchu (včetně funkce swing – plynulý pohyb lamel)
 • automatický režim (chlazení či topení podle aktuální teploty v místnosti)
 • ekonomický režim (řízení provozu s důrazem na minimalizaci spotřeby elektřiny)
 • časovač (vypnutí a zapnutí)
 • tichý provoz (ani při nejvyšším rychlostním stupni provozu klimatizace nehlučí)

Výhody jednotlivých výrobců

Společnost Panasonic je přední výrobce klimatizací mimořádné kvality, která působí na trhu jich 40let a exportuje do více než 120 zemí světa!

Klimatizace značky Panasonic jsou desingovým doplňkem interiéru! Jedním z přínosů klimatizací Panasonic jsou funkce, které rozšiřují variabilitu použití klimatizace (tzn. např. systém čištění vzduchu nebo možnost přitápění v chladném období). Tyto klimatizace také patří k nejtišším na současném trhu.

Panasonic zajišťuje až 64% úsporu energie pro topení a až 50% úsporu energie při chlazení což z ní činní nejúspornější klimatizaci s řízenými otáčkami.

Zvláštní důraz klade Panasonic na kvalitu svých systémů, které se vyznačují důmyslným provedením i důrazem na kvalitu vzduchu. Přitom splňují náročné požadavky na spotřebu energie, šetrnost k životnímu prostředí i hlučnost.

Panasonic představil nový systém Econavi, vybavený senzorem lidské přítomnosti a vyspělou ovládací technologií, který dokáže snížit plýtvání energiemi až o 38 %.

Snímač slunečního světla Econavi Detekce slunečního záření (v režimu chlazení) Econavi zjistí změny v intenzitě slunečního světla v místnosti a vyhodnotí, zda je slunečno nebo zamračeno, resp. noc. Snižuje plýtvání energií snížením chlazení při méně slunečných podmínkách.

O čistší okolní prostředí se stará technologie Nanoe-G, která používá jemné nanočástice k čištění vzduchu v místnosti. Je účinná na mikroorganismy ve vzduchu a na přilnavé mikroorganismy, jako jsou bakterie, viry a plísně čímž zajišťuje čistší prostředí. Získala schvalovací pečeť Allergy UK “Seal of Approval” Britské nadace pro alergie.

Jednotky řady Toshiba Residential jsou určeny pro byty, rodinné domy a malé kanceláře. Vyznačují se velmi nízkou hlučností, elegantním designem, bezdrátovým dálkovým ovládáním a jednoduchou instalací. Jsou dodávány v provedení pouze pro chlazení nebo v provedení tepelného čerpadla, tj. zařízení dle potřeby chladí nebo topí.

Posláním klimatizací Toshiba je nejvyšší kvalita vzduchu!

Hlavní předností klimatizačního zařízení Toshiba je, že zajišťuje nejen optimální požadovanou teplotu, ale přináší Vám mnohem, mnohem víc – např. příjemný pocit pohody celé vaší rodiny. Pokud mluvíme o klimatizačním zařízení, nejde pouze o teplotu, ale také o čištění a deodorizaci vzduchu.

Členění jednotek Toshiba RAS Residential

Super Daiseikai

klimatizace nejvyšší třídy, vynikající účinnost, dokonalá filtace, minimální spotřeba energie

Daiseikai III (TCC)

klimatizace s několikastupňovou filtrací, velmi nízkou spotřebou energie a vysokou účinností

Inverter

výborná klimatizace s invertorovou technologií a kvalitní filtrací za přijatelnou cenu

RAS Multi Inverter

optimální řešení pro klimatizaci více místností v bytě nebo rodinném domě

RAS FixSpeed

jednoduchá a dostupná klimatizace v kvalitě světové třídy

Základní princip klimatizací Toshiba?

Klimatizační zařízení se skládá z mnoha propracovaných komponentů, které spolu musí být dokonale sladěny – jen tak může zařízení splňovat ty nejnáročnější požadavky. Značka Toshiba vyznává tyto hlavní principy: spolehlivost a mimořádně úsporný provoz, vysoká flexibilita použití, čistota vzduchu, nízká hlučnost a maximální pocit pohody pomocí stisku jednoho tlačítka.

Klimatizace Toshiba – RAS Multisplit Inverter

Velmi variabilní řada klimatizačních jednotek vhodná pro 2, 3 nebo 4 vnitřní místnosti, napojené na jednu společnou venkovní jednotku. Plně využívá a integruje všechny výhody invertorové technologie a navíc poskytuje vynikající vlastnost multisplitového provedení – úsporu prostoru potřebného pro venkovní jednotky.

Uvedená klimatizace je ideální pro instalaci do bytů s lodžiemi, rodinných domů i komplexů kanceláří, kde je možno umístit jednu společnou jednotku v blízkosti do cca 15ti metrů od klimatizovaných místností.

Multisplitové nástěnné invertorové vnitřní klimatizační jednotky řady SKV/SKCV lze kombinovat s nástěnnými klimatizačními jednotkami typu Daiseikai, kazetovými klimatizačními jednotkami typu SMUV/ SMUCV a mezistropními klimatizačními jednotkami typu SDV/SDCV.

Rozsáhlé možnosti kombinací podle potřebného výkonu, počtu místností a provedení venkovních jednotek Multi SAV a SACV.

Elektronická regulace

Firma Toshiba nejen že vyvinula, ale jako první výrobce i použila invertor ve svém zařízení. Díky dlouholetým zkušenostem s použitím invertoru a znalostem jeho specifických vlastností jej neustále zlepšuje. Udržuje si tak stále náskok ve vývoji své vlastní technologie.

Invertorová technologie

Úkolem invertorové technologie je plynulá regulace okamžitého výkonu “srdce” každého klimatizačního zařízení – kompresoru. Výsledkem je velmi výrazné snížení spotřeby elektrické energie a podstatně tišší provoz.

Účinnost zařízení

Účinnost elektrického zařízení, např. motoru spočívá ve schopnosti přeměnit elektrickou energii na mechanickou práci. Ideální motor přemění 100% příkonu na 100% výkonu. Účinnost přeměny závisí nejen na konstrukci motoru, ale též na podmínkách provozu – u klimatizace je to např. teplota prostoru, potřebný okamžitý výkon apod. K výrazným ztrátám energie dochází např. kolísáním teploty při regulaci pouhým zapínáním a vypínáním kompresoru. Právě toto invertorová technologie odstraňuje.

Funkce invertoru

Funkce invertoru spočívá v regulaci okamžitého výkonu. Umožňuje přiblížit provozní parametry motoru ideálním podmínkám a tím dosáhnout maximální účinnosti a minimálních provozních ztrát. Při velkém rozdílu požadované a skutečné teploty pracuje invertor na maximální výkon a dosahuje účinnosti až 99% (PAM režim). Při malém rozdílu požadované a skutečné teploty přepne invertor do režimu PWM, sníží spotřebu elektrické energie na minimum a zajistí maximální účinnost provozu celého zařízení. Vyjímečnost stejnosměrného hybridního invertoru Toshiba spočívá v možnosti provozu ve dvou zcela různých provozních režimech dle potřeby. Maximální výkon (režim PAM) je potřeba jen zřídka, proto se při provozu uplatní hlavně hledisko maximálně úsporného provozu (režim PWM). Právě tato možnost přepínání přináší značné úspory a výrazný pokles roční spotřeby energie řádově až o 40%.

Celosvětově známá firma Daikin se může chlubit již 90 letými zkušenostmi ve výrobě kvalitních klimatizačních zařízení.

Firma Daikin nabízí vedle klasických klimatizačních jednotek i řešení kombinující klimatizaci s větrákem a zvlhčovačem vzduch. Čištěním vzduchu zajistí klimatizační jednotky Daikin odstranění až 97% alergenů pro lepší a zdravější dýchání.

Vnitřní klimatizační jednotky jsou řešeny tak, aby perfektně zapadly do každého interiéru a byly tak designovým doplňkem. Společnost Daikin se specializuje na vytváření řešení na míru.

Mezi další výhody klimatizací Daikin patří nízké náklady na energii, velice tichý provoz, perfektní uspořádání proudění vzduchu, ovládání pomocí aplikace v telefonu nebo pomocí uživatelsky přívětivého dálkového ovládání, automatické čištění filtru, trojité prostorové inteligentní čidlo pohybu a v neposlední řadě minimální dopad na životní prostřední.

MITSUBISHI je světoznámá značka, která uspěla nejen oblasti klimatizací a vytvořila si velice dobrou reputaci založenou na vysokém technické standardu a uživatelsky vstřícném přístupu.

Zkušenosti na poli klimatizační techniky získává MITSUBISHI již více než 50 let. Nejpoužívanějšími jednotkami na trhu jsou Split klimatizace.

Klimatizace Mitsubishi jsou určeny hlavně do menších místností. Tyto klimatizační jednotky vynikají hlavně svou velmi nízkou hladinou hluku, jednoduchou obsluhou a snadnou údržbou. Mezi další přednosti klimatizací Mitsubishi patří nízká spotřeba energie díky zařazení do energetické třídy A a také výkonné topení, které pomůže v chladnějších měsících. Klimatizace mají vyvinuty nové filtry proti mikroorganismům, alergenům a prachu, jejich nejlepší provedení je v modelové řadě DELUXE.

Klimatizace FUJITSU-GENERAL je v ČR velmi populární a je úspěšně instalována nejen v komerčních prostorách, ale i v domácnostech. Jako celosvětový podnik skupina Fujitsu General uznává, že přispívat na vývoj ekonomicky udržitelé společnosti je dnes nejdůležitějším předmětem řízení a podílí se na řadě aktivit týkajících se ochrany životního prostředí dosahujíce až na prodej, údržbu a recyklaci a iniciativně vyrábí své klimatizace s co největší úsporou energie.

Klimatizace značky FUJITSU & GENERAL se vyznačují účinnou inverterovou technologií a vylepšenou ventilační technologií, která generuje silný, konzistentně distribuovaný a extrémně tichý proud vzduchu a vysoká rozmanitost nastavení zajistí příjemný provoz. Nabízíme Vám široký výběr z řad splitových a okenních typů klimatizací od 2.0 kW do 26.4 kW výkonu.

Sinclair je český tradiční výrobce klimatizací pro domácnost i komerční použití. Nabízí kompletní sortiment klimatizací – počínaje malými mobilními klimatizacemi pro domácnosti a malé kanceláře, přes klimatizace pro běžné kanceláře a byty, až po velké klimatizační systémy pro celé budovy.

Klimatizace Sinclair se snadno instalují, obsluhují, jsou spolehlivé a tiché a jsou k dispozici v moderním spektru mobilních, nástěnných, parapetních a stropních modelů. Široká škála modelů je navržena v harmonii s jakýmkoliv interiérem a hodí se do místnosti jakéhokoli tvaru a rozměrů.

V sortimentu firmy SINCLAIR najdete tyto typy výrobků:

 • mobilní jednotky
 • nástěnné jednotky
 • parapetně podstropní jednotky
 • kazetové jednotky
 • kanálové jednotky
 • kompaktní jednotky
 • odvlhčovače
 • SMF
 • SDV III
 • Fan Coil systémy

ARTEL je značka, která má na celosvětovém trhu místo už 25 let. Klimatizace ARTEL Vám nejen pomůže zlepšit klima bytu nebo kanceláře, ale svým mimořádně kvalitním zpracováním a líbivým designem ještě posune vzhled prostoru o stupeň výš. Svými funkcemi, které v nejvyšší možné míře usnadňují Vaši komunikaci se zařízením, významně přispívají k uživatelskému komfortu.

Klimatizace Artel jako jedna z mála nabízí mimo jiné velký barevný displej, čidlo čistoty vzduchu, světelný senzor a čidlo pohybu. Nejžádanější klimatizační jednotky jsou Artel HOOP, které nabízí široké množství variant včetně invertorových modelů.

Prostřednictvím jedné klimatizační soupravy HOOP lze upravovat vzduch v jedné až čtyřech místnostech. A to vše za velmi příznivou cenu.

Akce!

Split klimatizace TOTALINE

Cena za sestavu vč. montáže 22 500 Kč bez DPH.
Totaline TOU009DS, energetická třída chlazení/topení A++/A+++, chladící výkon 2,7kW (0,5/3,5kW)

Akční ceny jsou platné do 31.9.2019 nebo do vyprodání zásob.

Součástí sady je:

 • dělená splitová klimatizační jednotka TOTALINE daného typu
 • 1ks konzole pro venkovní jednotku
 • CU potrubí do 3bm
 • osazení jednotek,zhotovení jednoho průrazu zdivem, propojení jednotek, naplnění chladivem, zprovoznění a dopravu po Plzni

Zákuka 36 měsíců

Akce platí do vyprodání zásob.
Pokud máte jakékoliv dotazy k této akční nabídce, kontaktujte nás!

Čištění a revize klimatizací

Čištění klimatizací

 • Proč se na vnitřním výparníku klimatizací daří nebezpečným zárodkům bakterií?
 • Proč je nutné vnitřní výparníky klimatizací pravidelně čistit a desinfikovat?

Při chodu klimatizace dochází k ochlazení výparníku vnitřní jednotky chladivem, a jelikož má okolní vzduch vyšší teplotu kondenzuje (sráží se) na výparníku (lamelkách) voda, která samovolně stýká po lamelkách do okapničky pod výparníkem a odtud steče samospádem nebo je miničerpadlem transportována do odpadu. Podobný jev, jako když otevřete v létě lednici a vše co je studené se orosí.

Po vypnutí klimatizace zůstává výparník mokrý. Teplý vzduch v místnosti zahřeje výparník na okolní teplotu, která může být u stropu v některých letních dnech až 50°C.

Vlhko a teplo je živná půda pro vznik a růst bakterií. Proto je nutné vnitřní výparníky pravidelně čistit a desinfikovat. Chcete pomoci s vyčištěním klimatizace? Kontaktujte nás!

Poznámka: Pokud hledáte dodavatele desinfekce či specialistu na dezinfekční prostředky, doporučujeme vám partnerský eshop www.szo.cz.

 

Zajišťujeme:

 • čištění výměníků (vnitřní i venkovní jednotky)
 • kontrolu těsnosti
 • čištění a dezinfekci odvodu kondenzátu
 • kontrolu a proměření elektro části vč. měření odběrových proudů
 • kontrolu tlaku a množství chladiva v okruhu

Díky pravidelnému servisu Vaší klimatizace a tepelného čerpadla

 • se předejdete závadám
 • zvýší se životnost zařízení
 • zajistí se jeho bezproblémový chod
 • nenastanou ztráty na chladícím výkonu
 • předejdete případným nákladným investicím za opravy

K provedení servisu potřebují naši zaměstnanci volný přístup ke všem zařízením (vnitřním i venkovním).  Dále bude potřeba dát našim zaměstnancům informace odkud je klimatizace napájena.

Revize klimatizací

Každé zařízení potřebuje čas od času údržbu, seřízení i drobnou opravu, proto Vám firma JVP system nabízí službu revizí od svých kvalifikovaných zaměstnanců.

Díky vysoké úrovni odborných techniků, Vám nabízíme kvalitní a spolehlivé služby při servisu klimatizací a tepelných čerpadel.

Provádíme revize úniků chladiva dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 2037/20000 ze dne 29, června 2000 o látkách, které poškozují ozonovou vrstvu a Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 842/2006 ze dne 17 května 2006 o některých fluorovaných skleníkových plynech a zákona č.86/2002 o ochraně ovzduší, pro všechny aplikace chlazení.

Legislativní povinnosti provozovatele:

Provozovatel zařízení obsahující fluorované skleníkové plyny je povinen zajistit u takového zařízení pravidelné kontroly těsnosti (dle Nařízení evropského parlamentu a rady (EU) č. 517/2014, čl. 4).

Týká se následujících zařízení:

 • Stacionární chladící zařízení
 • Stacionární klimatizační zařízení
 • Stacionární tepelná čerpadla
 • Chladící jednotky chladírenských nákladních vozidel a přívěsů
 • Prodejní vitríny

Je nutné u klimatizačních zařízení od 3kg chladiva provádět pravidelnou kontrolu těsnosti chladivového okruhu jak nařizuje zákon o ochraně ovzduší (zákon č. 86/2002 Sb.) a dále nařízení Evropského parlamentu týkající se látek, které poškozují ozonovou vrstvu (č. 1804/2003 ) a nařízení o fluorovaných skleníkových plynech (č. 517/204).

Evidenční kniha

Provozovatel je povinen vést evidenční knihu zařízení a předložit ji ke kontrole na výzvu kontrolního orgánu (dle Nařízení evropského parlamentu a rady (EU) č. 517/2014, čl. 5).

Do evidenční knihy je nutno zaznamenávat tyto údaje:

 • Množství a typ instalovaných fluorovaných skleníkových plynů
 • Množství fluorovaných skleníkových plynů doplněných
 • Množství instalovaných recyklovaných nebo regenerovaných fluorovaných skleníkových plynů
 • Množství znovuzískaných fluorovaných skleníkových plynů
 • Identifikační údaje podniku, který provedl instalaci, servis, údržbu a případně opravu nebo vyřazení z provozu daného zařízení
 • Termíny a výsledky kontrol

Provozovatel je zodpovědný za údržbu zařízení, aby nedocházelo k úniku chladiva.

Za roční revize zařízení a za dodržování termínů a vedení Evidenčních knih je v plném rozsahu zákona zcela odpovědný majitel – provozovatel daného zařízení.
Při neumožnění provedení revize v požadovaném termínu nese plnou legislativní zodpovědnost za nedodržení zákonem dané lhůty, provozovatel daného zařízení.

TERMOVIZE  a  analýza  měření

Termovize je  prováděna infračervenou kamerou s možností snímování na pozadí reálného obrazu pro účely analýz a dokumentace stavu a vývoje tepelného záření.

Měření se provádí odlišně dle potřeb zákazníků a povahy měřeného předmětu, proto se rozlišuje:

Měření tepelných ztrát budov a staveb, kde je prioritou nalezení netěsností a tepelných mostů obvodového pláště.

Měření tepelných ztrát v průmyslovém provozu, kde pomáhá odhalovat ztráty na zařízení a předcházet poruchám.

b

Diagnostika topných systémů a chladících zařízení.

Monitoring fotovoltaických elektráren a diagnostika hotspotů.

Galerie našich realizací

Poptávkový formulář

Nevíte si rady s výběrem? Neváhejte nás kontaktovat nebo nám pošlete poptávku !

Jsme tady pro Vás – navrhneme nejvhodnější řešení, zašleme Vám cenovou nabídku, zkonzultujeme řešení na místě a otvor zaměříme.

6 + 1 =